Dołącz do nas

WIRTUALNE LABORATORIA LOGISTYCZNO-SPEDYCYJNE I MAGAZYNOWE – WLLSIM
Wirtualne Laboratoria Logistyczno-Spedycyjne i Magazynowe to metoda kształcenia dla zawodu technik logistyk opracowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu oraz firmę L-Systems. Gwarantuje ona wykorzystanie w pełni funkcjonalnego systemu klasy ERP (służącego do planowania zasobów i zarządzania przedsiębiorstwem, użytkowanego na co dzień w większości dużych firm branży TSL, a także w firmach produkcyjnych i innych) z poziomu szkolnej pracowni komputerowej. Przez stronę internetową nauczyciele i uczniowie logują się do systemu informatycznego realizując w nim przygotowane przez specjalistów zadania w wirtualnych przedsiębiorstwach. Uczniowie zdobywają dzięki temu praktyczne umiejętności niezbędne w późniejszej pracy zawodowej. W 2012 roku projekt został nagrodzony przez MEN. W 2014 r. Wirtualne Laboratoria wyróżniło natomiast Polskie Towarzystwo Logistyczne. WLLSiM powstały w ramach projektu „Wirtualne laboratoria – sukces innowacji” POKL.03.03.04-00-010/10, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, jako owoc ponad dwuletniej współpracy przedsiębiorców, specjalistów z WSL, firmy L-Systems oraz blisko 7500 uczniów i nauczycieli z ponad 200 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
CO DOSTAJE SZKOŁA ?
- dostęp do systemu informatycznego klasy ERP - Epicor iScala (pełna funkcjonalność),
- materiały dydaktyczne opracowane przy współpracy firm z branży TSL w postaci wirtualnych skryptów, podręczników, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji oraz filmów dydaktycznych i informacyjnych dostępnych w wersji on-line,
- szkolenia internetowe z zakresu pracy z systemem dla nauczycieli, wzbogacone filmami instruktażowymi oraz udział w certyfikowanych warsztatach szkoleniowych organizowanych dwa razy do roku w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu,
- kompleksową pomoc techniczną i merytoryczną dostępną w godz. 8:00-16:00 w formie call-center i za pośrednictwem strony internetowej projektu,
- możliwość użytkowania WLLSiM na wielu kierunkach kształcenia,
- możliwość wystawiania dyplomów dla uczniów.
KORZYŚCI
- Niskie koszty – system klasy ERP jest udostępniany z zachowaniem zasady niedochodowości (szkoła pokrywa jedynie koszty eksploatacyjne), a serwery go obsługujące są utrzymywane poza szkołą. Tym samym nie ma potrzeby inwestowania w drogi sprzęt i obsługę techniczną systemu.
- Dyplom i umiejętności – nauczyciele uczestniczący w szkoleniach uzyskują certyfikat ukończenia kursu, a uczniowie kończą zajęcia WLLSiM dyplomem wydawanym przez Szkołę, który podnosi ich konkurencyjność na rynku pracy oraz ułatwia proces rekrutacji na studia.
- Gotowe lekcje – są zgodne z nową podstawą programową z 2012 roku, zapewniają praktyczny sposób przyswajania wiedzy, dostosowany do indywidualnych możliwości uczniów, a także oferują możliwość samodzielnego tworzenia treści ćwiczeń.
- Wsparcie dydaktyczne – ćwiczenia i materiały dydaktyczne zostały opracowane przez specjalistów, a szkolenia dla nauczycieli są prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Szkoły mogą liczyć także na merytoryczne i dydaktyczne wsparcie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz firmy L-Systems.
- Możliwość wykorzystania na różnych kierunkach kształcenia – uniwersalny charakter ćwiczeń opartych o ujęcie procesowe, umożliwia ich zastosowanie na pokrewnych kierunkach kształcenia, takich jak t. spedytor, t. ekonomista, t. rachunkowości i innych, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych.
- Sprawdzony i rzetelnie przygotowany produkt – WLLSiM zostały przetestowane przez ponad 200 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, a ich ostateczny kształt powstał przy współpracy z nauczycielami testującymi. Projekt został wyróżniony w 2012 i 2014 r. w Raporcie dobrych praktyk edukacyjnych Szkoła się opłaca, wydanym przez MEN oraz w 2014 r. przez Polskie Towarzystwo Logistyczne.
- Ciągły rozwój WLLSiM – gwarantowane zwiększanie ilości ćwiczeń w systemie oraz ich dostosowywanie dla nowych kierunków zawodowych.
- Brak potrzeby inwestowania w zaplecze techniczne – niskie wymagania techniczne (przepustowość łącza min. 2 Mb/s, system operacyjny Windows 2000, XP, Vista lub nowszy, system Linux, Mac OS z zainstalowanym oprogramowaniem pulpitu zdalnego dla Windows) spełnia w zasadzie każda szkolna pracownia komputerowa.
ILE TO KOSZTUJE ?
Koszt rocznego dostępu do WL w roku szkolnym jest w całości przeznaczony na konieczną obsługę Wirtualnych Laboratoriów i zależny jest od ilości loginów:
Liczba stanowisk | 16 | 32 | 48 | 64 |
---|---|---|---|---|
Cena obsługi w PLN brutto | 2625 | 3500 | 4375 | 5075 |
Wirtualne Laboratoria Logistyczno-Spedycyjne i Magazynowe powstały w ramach projektu „Wirtualne laboratoria – sukces innowacji” i są udostępniane szkołom z zachowaniem zasady niedochodowości, zgodnie z umową licencyjną pomiędzy Wyższą Szkołą Logistyki a Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.
JAK DOŁĄCZYĆ ?
Dołącz do nas wypełniając poniższy formularz:
Zgłoszenia przyjmowane są także pod adresem e-mail: pawel.fajfer@wsl.com.pl
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ ?
Wejdź na stronę internetową projektu www.laboratoria.wsl.com.pl i obejrzyj film ukazujący przykładową lekcję z użyciem WLLSiM, a także wiele innych filmów informacyjnych.
Dołącz do nas – razem zmieniamy jakość edukacji zawodowej!
ZAUFAŁY NAM SETKI SZKÓŁ Z CAŁEJ POLSKI!
Więcej aktualnych informacji na temat WLLSiM znajduje się w poniższej ulotce:
Ulotka informacyjna na temat korzystania z Wirtualnych Laboratoriów